דרך הדמיון

סדנאות לילדים

 


מסע אל ממלכת הדמיון

שחקני הקבוצה מזמינים את קהל הילדים למסע בעולמות המופלאים של הדמיון. בסדנא  נאפשר לכל אחת ואחד לברוא וליצור, לגעת ולהרגיש בכוח הקסם של  הדמיון, לצלול אל מקומות מוכרים ואל מקומות שהם משאת נפש, אל היכולת להוביל, לעזור לחבריי, להקשיב לזולת, ולשתף פעולה להצלחה של משימה. המסע הוא בדמיון – העשייה המשותפת מתחוללת במציאות עצמה!

 

דמויות ומסכות

בסדנא זו, אנחנו מזמינות את הילדות והילדים לחוות זהויות מגוונות ומשעשעות באמצעות גילומי חיות ועבודה עם מסכות. באמצעות פיסול מחדש של הגוף, עבודה בתנועה, קול וקצב, ויצירת מסכות אישיות, ניתן ביטוי לתכונות ואפיוני דמות שונים ומשונים. הסדנה מאפשרת הרחבה של מנעד הזהות האישית, מזמינה תעוזה, הגשמת פוטנציאלים חבויים, ושחרור התחושה המשחקית.

 

נעלי הפלא של רחלי

רוח חזקה חטפה את נעליה החדשות של הילדה רחלי, ונשאה אותן למרחקים. בסדנא  נצלול אל העולם המופלא של הסיפור 'נעלי הפלא של רחלי' מאת פניה ברגשטיין, וניצור בקצב ובתנועה את המסע שמתחיל בסנדלרייה וממשיך אל הים, היער ומרחבי השמיים.

 

גלגולים עם חפצים

בסדנא זו, נשתעשע עם חפצים מדומים וממשיים, ודרכם נבנה יחד עולמות סיפוריים. האביזר בתיאטרון יכול להיטען במשמעויות ניידות. כל דבר יכול לייצג כל דבר, ודווקא השרירותיות של השימוש באובייקט מפתחת תקשורת מיוחדת, מעין 'חוזה' של שותפות דמיון בין השחקנים לבין עצמם ועם קהל הצופים.